Piątek , 28 lipiec 2017
Imieniny Ada, Innocenty, Wiktor, Walenty, Marcelia, Wiwiana, Sylwiusz
20:48

Aktualności

MONIUSZKI I MAŁCUŻYŃSKIEGO W REMONCIEDo końca lipca potrwa remont ulic Moniuszki i Małcużyńskiego w Sępólnie Krajeńskim. Są to drogi osiedlowe położone w zachodniej części miasta. Oba trakty były wcześniej drogami gruntowymi. Po remoncie będzie tam nawierzchnia z kostki betonowej.

Obie ulice będą miały nową nawierzchnię, nowe chodniki i nowe zatoczki postojowe. Na skrzyżowaniach powstaną wyniesienia spowalniające ruch. Będzie też jedno mini rondo.
Wszystko ma być gotowe za niespełna 1,5 miesiąca.

 "Wcześniej obie te ulice były drogami gruntowymi, co prawda z pełnym uzbrojeniem" - mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. "Była tam kanalizacja deszczowa, sanitarna, wodociągowa i gazowa. Pozostało nam tylko położenie nawierzchni i chodników" - dodaje.
Całe zadanie ma kosztować prawie 800 tysięcy złotych. Jest ono w całości finansowane z budżetu gminy.

Remont obu tych ulic to element większego planu inwestycyjnego, zakładającego modernizację dróg nie tylko w mieście, ale również na terenach wiejskich. Oprócz ulic Moniuszki i Małcużyńskiego, w Sępólnie Krajeńskim trwają również prace na ulicach: Mickiewicza, Reymonta i Cichej. W tym roku planowane są też remonty i modernizacje dróg: Wiśniewa - Kawle oraz Wałdowo - Toboła.


Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Załącznik:
Plik dźwiękowy do pobrania.

Data utworzenia: 19.06.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8565499