Sobota, 27 maj 2017
Imieniny Augustyn, Julian, Jan, Juliusz, Magdalena, Amanda
08:06

Aktualności

6 medali tenisistów stołowych na igrzyskach Rio-Chełmno 2016



W Chełmnie rozegrano Igrzyska Olimpijskie Sportowców Wiejskich Rio-Chełmno 2016. Wśród 130 sportowców reprezentujących naszą gminę na tych zawodach wystartowało 13 tenisistów stołowych MLKS Krajna. W ciągu trzech dni rozegrano turnieje indywidualne seniorek i seniorów, młodziczek i młodzików, kadetek i kadetów oraz juniorek i juniorów.
Nasi zawodnicy zdobyli 6 medali oraz wywalczyli kilka punktowanych miejsc. Naszym łupem stały się: jeden złoty, dwa srebrne i trzy brązowe medale. Złotym medalistą olimpijskim został Stanisław Lemański (młodzik), srebrne medale zdobyli Jacek Thomas (junior) i Patrycja Rybacka (kadetka), brązowe medale wywalczyli Beata Bukolt (seniorka), Klara Lemańska (młodziczka) i Oliwia Rink (juniorka).
W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy bardzo wysokie 2 miejsce, ulegając tylko tenisowej potędze naszego województwa – reprezentacji Chełmna.
Poniżej przedstawiamy medalistów olimpijskich oraz miejsca pozostałych naszych zawodników:

Młodziczka:
1.    Agnieszka Piłat (Chełmno)
2.    Amelia Błach (Jeżewo)
3-4. Klara Lemańska (Sępólno Krajeńskie)
3-4. Daria Oller (Chełmno)

Klara Lemańska jako brązowa medalistka (trzecia od lewej)

Młodzik:
1.    Stanisław Lemański (Sępólno Krajeńskie)
2.    Antoni Dąbrowski (Płużnica)
3-4. Michał Kwaśnik (Gniewkowo)
3-4. Bartosz Zakrzewski (Gniewkowo)

Złoto dla Stasia Lemańskiego (pierwszy od lewej)


Kadetka:
1.    Zuzanna Błażejewicz (Chełmno)
2.    Patrycja Rybacka (Sępólno Krajeńskie)
3-4. Daria Panek (Chełmno)
3-4. Julia Zakrzewska (Gniewkowo)
9-12. Julia Kała (Sępólno Krajeńskie)

Patrycja Rybacka (druga od lewej) ze swoim srebrnym medalem

Kadet:
1.    Hubert Rumiński (Łasin)
2.    Mikołaj Bleja (Solec Kujawski)
3-4. Dawid Kopczyk (Chełmno)
3-4. Mateusz Maćkowski (Brodnica)
9-12. Klaudiusz Hochel (Sępólno Krajeńskie)

Juniorka:

1.    Agata Szczuka (Chełmno)
2.    Katarzyna Hennig (Chełmno)
3-4. Oliwia Rink (Sępólno Krajeńskie)
3-4. Zuzanna Kister (Dobrcz)

Oliwia Rink (trzecia od lewej) z brązowym medalem.

Junior:
1.    Wojciech Gronowski (Chełmno)
2.    Jacek Thomas (Sępólno Krajeńskie)
3-4. Eryk Prajwos (Lipno)
3-4. Krystian Rybowicz (Lipno)
9-12. Przemysław Winowiecki (Sępólno Krajeńskie)

Jacek Thomas dumny ze swojego srebra

Seniorka:
1.    Anika Kocoń (Chełmno)
2.    Agnieszka Sitarska (Chełmno)
3-4. Beata Bukolt (Sępólno Krajeńskie)
3-4. Iwona Łuszczek (Szubin)
5-6. Magdalena Jarzębińska (Sępólno Krajeńskie)
13-16. Aleksandra Goldyszewicz (Sępólno Krajeńskie)

Beata Bukolt (pierwsza z prawej) z brązowym medalem

Senior:
1.    Grzegorz Pietryka (Rogóźno)
2.    Mateusz Dzikowski (Chełmno)
3-4. Marcin Lach (Grudziądz)
3-4. Michał Gutkowski (Brodnica)
13-16. Marcin Lica (Sępólno Krajeńskie)
13-16. Piotr Maciaszek (Sępólno Krajeńskie)

Klasyfikacja punktowa:
1.    Chełmno         232 pkt.
2.    Sępólno Krajeńskie     202 pkt.
3.    Jeżewo         200 pkt.
4.    Dobrcz         157 pkt.


Data utworzenia: 21.06.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8355841