Piątek , 28 lipiec 2017
Imieniny Ada, Innocenty, Wiktor, Walenty, Marcelia, Wiwiana, Sylwiusz
18:43

Aktualności

OLIMPIJSKI SUKCES SĘPOLEŃSKICH SPORTOWCÓWAż 20 medali, w tym 4 złote, zdobyła reprezentacja Sępólna Krajeńskiego na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich Sportowców Wiejskich "Chełmno - Rio 2016". Zawody odbyły się w miniony weekend w Chełmnie, w kujawsko - pomorskiem. W klasyfikacji medalowej Sępólno zajęło 2 miejsce. Wyprzedziła nas jedynie reprezentacja Koronowa. 3 miejsce zajęli gospodarze.

Sportowcy z Sępólna Krajeńskiego najlepiej wypadli w podnoszeniu ciężarów. W tej dyscyplinie zdobyli oni aż 2 złote medale. 6 medali, w tym jeden złoty, wywalczyli nasi tenisiści stołowi. Lekkoatletyka to 5 medali - 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe.
"W klasyfikacji ogólnej wypadliśmy lepiej niż 4 lata temu. W porównaniu do poprzednich igrzysk, sportowcy z Sępólna dołożyli po 1 medalu z każdego koloru" - mówi burmistrz miasta, Waldemar Stupałkowski. Sępólno otrzymało również puchar za wystawienie najliczniejszej reprezentacji.
Na Igrzyska do Chełmna pojechało aż 130 sportowców, którzy wcześniej wywalczyli kwalifikacje olimpijskie. W całej imprezie brało udział ponad 2 tysiące sportowców z całego województwa kujawsko - pomorskiego. Olimpiadę, co 4 lata, organizuje Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Impreza odbywa się zawsze na dwa miesiące przed prawdziwymi, Światowymi Igrzyskami Olimpijskimi. W 2020 roku, gospodarzem Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich będzie Gmina Sępólno Krajeńskie. Flaga olimpijska jest już w mieście.

Lista medalistów reprezentujących Sępólno Krajeńskie:

ZŁOTE MEDALE:
- STANISŁAW LEMAŃSKI - tenis stołowy
- WIKTORIA WÓJTOWICZ - pchnięcie kulą
- WIKTORIA WÓJTOWICZ - podnoszenie ciężarów
- PAULINA CHMARZYŃSKA - podnoszenie ciężarów

SREBRNE MEDALE:
- DANUTA SKRZYŃSKA - warcaby 100-polowe
- PATRYCJA RYBACKA - tenis stołowy
- JACEK THOMAS - tenis stołowy
- ALEKSANDRA TELICKA - rzut oszczepem
- MARCIN KLON - pchnięcie kulą
- MICHAŁ LICA - podnoszenie sztangielki
- DRUŻYNA PIŁKI NOŻNEJ MĘŻCZYZN
- DRUŻYNA SIATKÓWKI PLAŻOWEJ MĘŻCZYZN

BRĄZOWE MEDALE:
- KLARA LEMAŃSKA - tenis stołowy
- OLIWIA RINK - tenis stołowy
- BEATA BUKOLT - tenis stołowy
- WIKTORIA SZÓSTAK - warcaby 100-polowe
- MARCIN KLON - rzut dyskiem
- MARCIN KUJAWA - rzut oszczepem
- DRUŻYNA PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN
- DRUŻYNA POJEDYNKU STRZELECKIEGO

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Załącznik:
Plik dźwiękowy do pobrania.

Data utworzenia: 21.06.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8565261