Piątek , 28 lipiec 2017
Imieniny Ada, Innocenty, Wiktor, Walenty, Marcelia, Wiwiana, Sylwiusz
14:51

Aktualności

LITERACKI WOODSTOCK czyli o Ogólnopolskim Zlocie Dyskusyjnych Klubów Książki.Sępoleńscy miłośnicy literatury wzięli udział w Ogólnopolskim Zlocie Klubowiczów z całej Polski. Dyskusyjny Klub Książki działający przy Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim prezentowali moderatorzy: Joanna Jelińska, Lucyna Welka oraz członkowie Klubu: Wioletta Felczak, Bożena Hermann i Lilianna Gęza.
Celem zlotu było uhonorowanie członków Dyskusyjnych Klubów Książki z całej Polski w dziesięciolecie istnienia ruchu poprzez zaproszenie tysiąca z nich wraz z Instytutem Książki na wielkie wydarzenie artystyczne, gdzie mogli wziąć udział w spotkaniach z pisarzami, publicznych czytaniach i koncertach, poznać się i wymienić doświadczeniami. Festiwal odbył się na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, gdzie miały miejsce spotkania z literackimi gigantami, np. z Olgą Tokarczuk, Wojciechem Jagielskim, Ildefonso Falconesem, Rosą Montero, Jackiem Dehnelem, Jackiem Hugo–Baderem czy Beatą Kosmowską i wielu innymi znanymi i lubianymi przez naszych  czytelników pisarzami. O tym jak pisarze zabierają się do pisania i co myślą o dzisiejszym świecie – to tylko wybrane zagadnienia z poruszanych tematów na Literackim Woodstocku.
Podczas Festiwalu można było także posłuchać dobrej muzyki w wykonaniu Pablopavo & Ludzików. Wszystkiemu towarzyszyła wyjątkowa atmosfera, cudowni ludzie, artyści i niezapomniane przeżycia. W ostatni weekend lipca miłośnicy dobrej literatury udowodnili, że można godzinami rozmawiać o książkach i to w plenerze. Wszyscy klubowicze na wrocławskim Rynku  odśpiewali Światowy Hymn Książki UNESCO i uczestniczyli w spotkaniu z Danutą Wałęsą.    
Sępoleńscy klubowicze już dziś zapraszają do biblioteki na powakacyjne dyskusje o książce. Kolejne spotkanie odbędzie się 28 września o godz. 17 - tej.

Data utworzenia: 16.08.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8564896