Piątek , 28 lipiec 2017
Imieniny Ada, Innocenty, Wiktor, Walenty, Marcelia, Wiwiana, Sylwiusz
20:46

Aktualności

Dożynki Gminne w Wałdówku.Dzień Święta Plonów to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika i mieszkańca wsi.
W dniu 28 sierpnia br.  podczas uroczystych Dożynek Gminnych w Wałdówku wyraziliśmy dziękczynienie Bogu za plony oraz oddaliśmy cześć pracującym na roli.
W imieniu Władz Samorządowych Gminy Sępólno Krajeńskie składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy podjęli się trudu  przygotowania i uświetnili swoją obecnością tegoroczne Święto Plonów.
Wyrazy podziękowania składam za wspaniały chleb, upieczony z tegorocznego ziarna, za przygotowanie przepięknych wieńców dożynkowych a także za udział we mszy świętej – dziękczynnej.    
Uświetnienie uroczystości dożynkowych dopełniły - piękny wystrój wsi Wałdówko, udział w przemarszu orkiestry dętej, pocztów sztandarowych,  Kół Gospodyń Wiejskich wraz z wieńcami i mieszkańców gminy.
Dziękuję za udział w uroczystościach dożynkowych Starostom dożynek Pani Gabrieli Grochowskiej, Panu Markowi Spychale, dziękuję Księdzu, Proboszczowi Sławomirowi Maciejewskiemu. Za uświetnienie dożynek dziękuję także występującym zespołom artystycznym, dziękuję za pokazy jazdy konnej, wszystkim wystawcom, służbom porządkowym, strażakom OSP.
Podziękowania kieruję także do Pana Krzysztofa Tarlacha – Sołtysa Sołectwa Wałdówko, do Pani Magdaleny Adrych Przewodniczącej KGW Wałdówko  oraz mieszkańców, za współpracę i  sprawne zorganizowanie Dożynek Gminnych.
 Szczególne podziękowania przekazuję członkom Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych z Prezesem Panem Bogumiłem Szpojdą na czele, członkom Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Kół Gospodyń Wiejskich i Kółek Rolniczych z Panem Prezesem Zdzisławem Grzecą.
Serdecznie dziękuję, wszystkim Współorganizatorom i Darczyńcom, dzięki Państwa pracy i zaangażowaniu tegoroczne obchody święta rolników miały szczególnie uroczysty charakter.

Burmistrz Sępólna Krajeńskiego
Waldemar Stupałkowski

Data utworzenia: 29.08.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8565476