Piątek , 28 lipiec 2017
Imieniny Ada, Innocenty, Wiktor, Walenty, Marcelia, Wiwiana, Sylwiusz
18:40

Aktualności

EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA - RUSZYŁYW Sępólnie Krajeńskim rozpoczęły się Europejskie Dni Dziedzictwa. To cykl imprez nawiązujących do historii Polski i kultury regionu. W tym roku całość odbywa się pod hasłem "Gdzie duch spotyka się z przestrzenią - świątynie, arcydzieła, pomniki".

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, imprezy odbywają się w różnych miejscach na terenie gminy. Są to najczęściej pogadanki i wystawy organizowane w świetlicach wiejskich. "Chcemy w ten sposób przybliżyć naszej społeczności wiedzę dotyczącą naszego regionu" - mówi Bogusława Zgrzeba, specjalista edukacji kulturalnej w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.
W ramach akcji zaplanowano spotkania poświęcone przydrożnym kapliczkom i ich historii, opowiadania o mieszkańcach i miejscowościach, a także grę terenową i warsztaty tworzenia drzew genealogicznych. Imprezy potrwają do 30 września. Wszystkie są otwarte dla publiczności.

Szczegółowy terminarz oraz wykaz miejsc zamieszczono na plakatach oraz na stronach internetowych Gminy Sępólno Krajeńskie (www.gmina-sepolno.pl) i Centrum Kultury i Sztuki (www.ckissepolno.pl)


Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Załącznik:
Plik dźwiękowy do pobrania.


Data utworzenia: 13.09.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8565246