Piątek , 28 lipiec 2017
Imieniny Ada, Innocenty, Wiktor, Walenty, Marcelia, Wiwiana, Sylwiusz
20:52

Aktualności

BUDŻET OBYWATELSKI - RUSZYŁO GŁOSOWANIEDo końca września można oddawać głosy na wybrane zadanie w budżecie obywatelskim Sępólna Krajeńskiego. Głosowanie już ruszyło. W tym roku mieszkańcy zgłosili 12 zadań. Głosujący mogą oddać tylko jeden głos. Spośród wszystkich zadań, wybrane jednak zostaną dwa. Jedno do realizacji w mieście i jedno na terenach wiejskich.

Budżet obywatelski będzie realizowany w Sępólnie Krajeńskim juz po raz drugi. Tym razem do podziału jest 200 tysięcy złotych. 100 tysięcy na inwestycję w aglomeracji miejskiej oraz 100 tysięcy na inwestycję na wsiach. Propozycje do budżetu zgłaszali mieszkańcy. Teraz spośród wszystkich zakwalifikowanych do głosowania zadań, muszą wybrać jedno, najbardziej ich zdaniem potrzebne. "W tym roku w zgłoszeniach dominują inwestycje dotyczące spraw drogowych, oświetlenia gminy oraz budowy placów zabaw. Jest też propozycja budowy trasy pieszo-rowerowej wokół jeziora Sępoleńskiego" - mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.
Głosy można oddawać w sekretariacie Urzędu Miejskiego. Uprawnionym do głosowania jest każdy mieszkaniec miasta i gminy, który ukończył 16 lat.
Zwycięskie zadania zostaną wpisane do przyszłorocznego budżetu gminy. Ich realizacja nastąpi w roku przyszłym.


Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Załącznik:
Plik dźwiękowy do pobrania.

Data utworzenia: 14.09.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8565533