Piątek , 28 lipiec 2017
Imieniny Ada, Innocenty, Wiktor, Walenty, Marcelia, Wiwiana, Sylwiusz
18:42

Aktualności

Złota Biesiada po LutowskuPotrójne powody do świętowania mieli w minioną niedzielę mieszkańcy Lutowa. Tegoroczna Biesiada po Lutowska, będąca już swego rodzaju tamtejszą tradycją, była wyjątkowo uroczysta, a to z okazji 50-lecia istnienia Wiejskiego Ośrodka Kultury w Lutowie. Od pół wieku w Lutowie dzięki działalności mieszczącego się na terenie wsi ośrodka kultury mieszkańcy Lutowa mają możliwość obcowania z kulturą i sztuką kultywowaną z poszanowaniem tradycji i charakterstycznego folkloru.
    Przy okazji tegorocznej, ZŁOTEJ Biesiady po Lutowsku organizatorzy zafundowali wszystkim obecnym "kulinarną podróż w przeszłość" połączoną z degustacją tradycyjnych potraw z regionu, ten element imprezy zaplanowany został z myślą o corocznych Europejskich Dniach Dziedzictwa, w obchodach których Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie bierze udział regularnie. Biesiada jednak to oprócz ucztowania także tańce i śpiewy, a o sposobność do tych aktywności zadbały zespoły Alibi, z towarzystwem ciągle wprowadzającej w zakłopotanie "prawie-Maryli Rodowicz", oraz Edek Band, który poprowadził zabawę taneczną do późnych godzin wieczornych.
    Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Wiejskiemu Ośrodkowi Kultury, jak i wszystkim jego pracownikom, współpracownikom i osobom w jakikolwiek sposób z nim związanym, kolejnych owocnych 50 lat krzewienia kultury i sztuki na terenie wsi, bo folklor i tradycja z nią związana jest równie istotna jak ta, która odnosi się do miasta, a dla jej mieszkańców nawet ważniejsza.
Organizatorzy pragną podziękować wszystkim osobom zaangażowanym do pomocy przy organizacji Biesiady po Lutowsku, Radzie Sołeckiej, KR, KGW, OSP w Lutowie oraz Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Data utworzenia: 16.09.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8565256