Piątek , 28 lipiec 2017
Imieniny Ada, Innocenty, Wiktor, Walenty, Marcelia, Wiwiana, Sylwiusz
20:50

Aktualności

Jarmark św. Mateusza w WałdowieJuż od 9 lat w Wałdowie odbywa się Jarmark św. Mateusza, impreza organizowana na wzór sępoleńskiego Jarmarku św. Wawrzyńca, która wśród mieszkańców Wałdowa i okolic cieszy się ogromną popularnością, nie dziwi więc, że z roku na rok frekwencja wzrasta, a sam program wydarzenia stale się poszerza, przed nami – dziesiąty Jarmark, organizatorzy na pewno przygotują specjalne atrakcje.
    Tegoroczny Jarmark zainaugurowany został Mszą Świętą w intencji parafii, po której nastąpił uroczysty przemarsz uczestników imprezy na teren placu przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Wałdowie, gdzie tradycyjnie odbywa się Jarmark. Wałdowo rozpoczęło także przy tej okazji kolejną edycję Europejskich Dni Dziedzictwa prezentując dawne przedmioty codziennego użytku niezbędne w wiejskiej izbie. Występy artystyczne nie mogły obyć się bez wokalnych i tanecznych prezentacji dzieci i młodzieży z wałdowskiego WOK. Gościem specjalny IX Jarmarku św. Mateusza był jednak Mariusz Kalaga, wokalista prezentujący muzykę z pogranicza popu i country, który wśród uczestników imprezy ma wielu oddanych fanów. Po jego występie część muzyczną kontynuował DJ Paweł Kosicki, dzięki czemu uczestnicy wprowadzeni w taneczny nastrój już podczas występu Mariusza Kalagi, mogli w pełni kontynuować zabawę.
    Wałdowo za rok biesiadować będzie podczas X Jarmarku św. Mateusza, dwa lata temu świętowaliśmy jubileusz Jarmarku św. Wawrzyńca w Sępólnie, te dwie bliźniacze imprezy zajmują szczególne miejsce w kalendarzu imprez gminnych, nic więc dziwnego, że przyciągają prawdziwe tłumy i wielu mieszkańców zarówno Wałdowa, jak i Sępólna czeka na kolejne edycje i związane z nimi atrakcje, ze szczególnym uwzględnieniem występów gwiazd, które wówczas odwiedzają obie miejscowości.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Data utworzenia: 16.09.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8565518