Czwartek, 17 sierpień 2017
Imieniny Anita, Eliza, Jacek, Joanna, Zanna, Miron, Julianna
13:47

Aktualności

Awans Klary Lemańskiej na Grand Prix Polski Młodzików.Za nami pierwsze Wojewódzkie Turnieje Klasyfikacyjne młodzików, juniorów i kadetów. W Gniewkowie grali młodzicy i młodziczki, juniorzy i juniorki a w Grudziądzu kadeci i kadetki. Miłą niespodziankę sprawiła nam Klara Lemańska, która zajęła drugie miejsce w I WTK młodziczek i tym samym uzyskała awans na turniej ogólnopolski.

W I WTK młodzików i młodziczek wystartowało sześcioro zawodników naszego klubu.
W gronie dużo starszych rywali walczyli dzielnie, ucząc się i nabierając doświadczenia. Najwyżej sklasyfikowani zostali Klara Lemańska (2 miejsce) i Antoni Janikowski (13 miejsce).
Grali również Kacper Domek, Nikodem Aderjahn, Mateusz Jesse i Michał Bartoszek.
___________________________________________________________________________
W I WTK juniorów i juniorek wystartowało czworo naszych reprezentantów. Najlepiej zaprezentowała się Oliwia Rink zajmując 5 miejsce i dość niespodziewanie Klara Lemańska – 7 miejsce.
Jacek Thomas i Stanisław Lemański pechowo przegrali decydujące o wejściu do czołowej ósemki mecze 2:3 i załamani tym faktem kolejne mecze zagrali słabiej zajmując odpowiednio 13 i 17 miejsce.
___________________________________________________________________________

W I WTK kadetów reprezentowało nas sześcioro zawodników. Najlepiej zaprezentowali się Klara Lemańska i Stanisław Lemański zajmując odpowiednio 9 i 11 miejsce. Dla Klary pechowe było losowanie, gdyż w meczu o wejście do czołowej ósemki przegrała po wyrównanym meczu z późniejszą triumfatorką zawodów. Stasiu po dramatycznym meczu przegrał 2:3 ważny mecz o wejście do ósemki i o awans do Grand Prix Polski będzie musiał walczyć w eliminacjach. Pozostali nasi zawodnicy (Antoni Janikowski, Kacper Domek, Nikodem Aderjahn i Mateusz Jesse) byli zdecydowanie młodsi od swoich rywali, ale walczyli dzielnie i pokazali się z bardzo dobrej strony. 

W dniach 23-25 września w Jarosławiu odbędzie się I Grand Prix Polski młodzików, gdzie będzie nas reprezentować Klara Lemańska. Wyniki naszej młodej i utalentowanej zawodniczki będzie można śledzić na stronie Wydziału Rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Data utworzenia: 22.09.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8624314