Imieniny Roman, Ludomir, Makary
01:51

Aktualności

XLIII Turniej Warcabowy o Kryształowy Kamień im. Marii i Romualda Frey.

W dniach 22-09/25.09.2016  odbył się Turniej o Kryształowy Kamień im. Marii i Romualda Frey.O zwycięstwo w nim walczyło 88 czołowych polskich warcabistów z całego kraju. Uroczystego otwarcia rywalizacji dokonała Sekretarz Gminy Darłowo Anna Szynkowska-Borkowska.  W ogólnej klasyfikacji  turnieju pierwsze miejsce zajął Krzysztof Kortas (LUKS Zefir Janikowo). Drugie miejsce wywalczył Tomasz Marczuk (Sokół Wrocław). Na trzecim miejscu uplasował się Daniel Skowronek (GZ LZS Darłowo).
W klasyfikacji juniorskiej najlepszymi w swoich kategoriach okazali się: Juniorki do lat 8: Natalia Noworolnik (GZ LZS Darłowo); Juniorzy
do lat 8: Wiktor Zgoła (GZ LZS Darłowo);
 Juniorki do lat 10: Agata Flisikowska (LKS Zuch Rychlik); (- Oliwia Ziemska zdobyła III miejsce z wynikiem 5 pkt.)
Juniorzy do lat 10: Jakub Kupracz (GZ LZS Darłowo);( Wojciech Zenel zdobył V miejsce z wynikiem 4 pkt. )
Juniorki do lat 13: Paulina Kmieć (UKS SW Jeziorany);
Juniorzy do lat 13: Kacper Waś (UKS Struga Marki); Juniorki do lat 16: Martyna Lipka (UKS Roszada Lipno); ( Wiktoria Szóstak zdobyła II miejsce z wynikiem 7 pkt.)
 Juniorzy do lat 16: Bartosz Mala (LUKS Zefir Janikowo);
 Juniorki do lat 19: Zuzanna Witkowska (LUKS Zefir Janikowo); Juniorzy do lat 19: Bartosz Rak (UKS Lokator Gniezno).
Podczas Turnieju przeprowadzono Konkurs Rozwiązywania Zadań, w którym zwyciężył Krzysztof Kortas (LUKS Zefir Janikowo), drugi był Mateusz Stańczuk (LKS Olymp Błonie), a trzeci Marcin Wocial (GKS Diagram Mińsk Mazowiecki). Wręczono również specjalne podziękowanie dla weterana Polskich Warcabów Pana Jana Mameta. Dekoracji zwycięzców dokonali wspólnie Wójt Gminy Darłowo Radosław Głażewski oraz v-ce Starosta Sławieński Jan Krawczuk i Inspektor Świetlic Gminy Darłowo Justyna Pacuła-Woźniak. Nadmienimy, iż każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek.

Data utworzenia: 29.09.2016