Piątek , 28 lipiec 2017
Imieniny Ada, Innocenty, Wiktor, Walenty, Marcelia, Wiwiana, Sylwiusz
18:47

Aktualności

„Bądź z nami”- pobiliśmy rekord !!!Jesienny rajd rowerowy to cykliczna impreza organizowana przez STOWARZYSZENIE „BĄDŹ Z NAMI” działające przy Zespole Szkół nr 3 w Sępólnie Krajeńskim. W sobotę 1 października 2016r.  odbył się on po raz dwunasty. Corocznie w rajdzie staruje coraz więcej osób. W tym roku było ponad 250 dużych  i małych uczestników, którzy ciekawie i aktywnie chcieli spędzić sobotnie przedpołudnie.
Z miejsca zbiórki ruszyliśmy 10-15 osobowymi grupami wśród pól i pięknych lasów okolic Sikorza. Nad bezpieczeństwem „rajdowiczów" w newralgicznych punktach czuwali policjanci z KPP w Sępólnie. Tradycyjnie pogoda nie zawiodła, towarzyszyło nam jesienne słońce. Po przejechaniu 8-kilometrowej trasy odbył się piknik, w którym uczestniczyły niejednokrotnie całe rodziny naszych uczniów. W Centrum Sportu i Rekreacji odbyło się wręczenie nagród za udział w ogłoszonym przed wakacjami konkursie na album pt. „Wędrówki rowerowe po powiecie sępoleńskim”. Główną nagrodę, sponsorowaną przez Starostwo Powiatowe - rower, otrzymał Bartosz Wojtalewicz z klasy 4c SP. Drugie miejsce zajął Mateusz Wojtalewicz z klasy 2d SP i otrzymał hulajnogę zakupioną przez Stowarzyszenie "Bądź z nami". Wyróżnienia, nagrodzone zestawami akcesoriów rowerowych, również ufundowane przez Stowarzyszenie otrzymali: I wyróżnienie - Kajetan Wiese, II wyróżnienie - Agnieszka Wnuk - oboje z kl. 2aG.
Atrakcją pikniku od lat są tradycyjne wyścigi w workach i przeciąganie liny. Dzięki uprzejmości dyrektora  i instruktorów CSiR-u  można było zagrać w kometkę, piłkę nożną oraz siatkówkę. Nowością były rodzinne wyścigi na rowerowym torze przeszkód, które dostarczyły wiele emocji ścigającym się duetom rodzic - dziecko. Słodką niespodzianką wyróżniliśmy  najmłodszego uczestnika rajdu - trzyletniego  Tomka Kotowskiego oraz  najstarszego „rajdowicza”- pana Franciszka Lesinskiego.
Duża liczba uczestników była wyzwaniem dla członków Stowarzyszenia, którzy sprawnie przygotowali poczęstunek. Wszyscy otrzymali kiełbaskę z grilla, a uczestnicy zawodów sportowych słodycze. Od kilku lat niezawodnym partnerem rajdu jest Samorząd Mieszkańców Osiedla nr 2, który udziela wsparcia finansowego i aktywnie uczestniczy w jego organizacji. Podczas pikniku policjanci znakowali rowery - paszporty wydano rekordowej liczbie 50 pojazdów!!! Kolejny raz przekonaliśmy się, że coraz więcej dzieci i rodziców rozumie potrzebę wspólnego spędzania czasu wolnego. Jako członkowie Stowarzyszenia mamy satysfakcję, że możemy przyczynić się do umacniania więzi rodzinnych i kontaktów ze szkołą. W tegorocznym rajdzie gościnnie wzięli udział starosta sępoleński Jarosław Tadych i burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski.

Dziękujemy wszystkim za coroczne wsparcie naszych działań. Szczególne podziękowania kierujemy do dyrektora i pracowników Centrum Sportu i Rekreacji,współorganizatora pikniku - Zarządu Osiedla Mieszkańców nr 2,
Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim
 oraz Starostwa Powiatowego.
 Do zobaczenia za rok!

                                                
                                                       Członkowie Stowarzyszenia „Bądź z nami”

Data utworzenia: 04.10.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8565290