Piątek , 28 lipiec 2017
Imieniny Ada, Innocenty, Wiktor, Walenty, Marcelia, Wiwiana, Sylwiusz
20:47

Aktualności

Obchody święta myśliwych, leśników i jeźdźców – Hubertusa.     2 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Zalesiu oraz Zespołu Szkół imienia Królowej Jadwigi w Wałdowie brali udział w wycieczce do Bydgoszczy. Jej głównym celem były obchody święta myśliwych, leśników i jeźdźców – Hubertusa. Pierwszym punktem wycieczki była polowa msza święta odbywająca się przy udziale kół łowieckich z całego województwa kujawsko-pomorskiego oraz jeźdźców konnych. Po nabożeństwie oglądaliśmy pokaz jeździectwa, w którym to przy użyciu między innymi szabli, jeździec wykonywał wiele sztuczek. Po pokazie udaliśmy na słodki poczęstunek, czyli pyszne drożdżówki, które to wszyscy zajadali ze smakiem.
     Kolejnym punktem naszej wycieczki było bydgoskie zoo, w którym to dzieci nie tylko mogły obejrzeć zarówno gatunki zwierząt występujące w Polsce, ale i te z najdalszych zakątków świata. Ponadto dowiedzieli się wielu ciekawostek i zrobili wiele ciekawych zdjęć. Po odwiedzinach zoo udaliśmy się do autobusu, którym to zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowolenie wróciliśmy do domu.
     Wycieczka była możliwa dzięki wspaniałemu sponsorowi, jakim to okazał się Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy, który to sfinansował wszystkie atrakcje, a także pokrył większą część kosztów podróży. Bardzo dziękujemy!

Data utworzenia: 11.10.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8565486