Piątek , 21 lipiec 2017
Imieniny Daniel, Daniela, Dalida, Wiktor, Wawrzyniec
00:31

Aktualności

Święto Latawca.DSC04512 Kopiowanie

14 października 2016r. nad płytą główną boiska w Centrum Sportu i Rekreacji można było zobaczyć przeróżne modele latawców. Jak co roku impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. W zawodach wzięły udział dzieci z sępoleńskich szkół, zarówno podstawowych, jak i gimnazjalnych. Zabawę sponsorował Samorząd Mieszkańców Osiedla nr 1 i nr 2 w Sępólnie Krajeńskim oraz Komitety Rodzicielskie przy Zespole Szkół nr 1 i nr 3 w Sępólnie Krajeńskim. Oczekiwania odnośnie pogody sprawdziły się, a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci i dorosłych. Celem imprezy była popularyzacja sportu modelarskiego, a przede wszystkim świetna zabawa i miła, rodzinna atmosfera.

 Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach: latawców płaskich (FLP) i skrzynkowych (FLS), łącznie 53 modele. Oceniana była pomysłowość, wykonanie latawca, a przede wszystkim piękny, wysoki lot. Komisja sędziowska miała bardzo trudne zadanie, aby wyłonić najciekawsze latawce. Na uczestników czekał słodki poczęstunek oraz ciepła herbata.

DSC04521 Kopiowanie

Modelarstwo uczy precyzji, cierpliwości oraz dbałości o szczegóły. Jest pewną odskocznią od siedzenia godzinami przy komputerze. Jeśli dzieciom spodoba się taki sposób spędzania wolnego czasu, prawdopodobnie będą rozwijać swoje hobby też w dorosłym życiu, z czasem przekazując swoje umiejętności innym. Tego należy życzyć młodym ludziom, odnalezienia swojej  pasji.

>>>FOTOGALERIA<<<

Autor: Beata Bukolt

 

Data utworzenia: 24.10.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8546731