Piątek , 28 lipiec 2017
Imieniny Ada, Innocenty, Wiktor, Walenty, Marcelia, Wiwiana, Sylwiusz
20:47

Aktualności

HAPPENING ZS Lutowo.Gmina Sępólno Krajeńskie wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” od miesiąca sierpnia 2016r. kontynuuje realizuję projektu, który uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  pod nazwą  „PRZEMOC TO NIE SIŁA !!!! Dnia 13 października 2016r. odbyła się druga impreza rekreacyjna wraz z happeningiem „Zatrzymaj się i pomyśl” dla uczniów Zespołu Szkół w Lutowie. Dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum rozpoczęły spotkanie przemarszem, przechodząc przez wieś niosąc ze sobą przygotowane wcześniej transparenty z napisami m.in. "Przemoc to nie rozwiązanie" czy "Nikt nie może mnie poniżać, bić, krzywdzić, wyzywać i każdego mogę zawsze na ratunek wzywać!”.
Uczniowie Zespołu Szkół w Lutowie oraz członkowie Klubu Młodych Twórców działającego przy Stowarzyszeniu „DOROŚLI-DZIECIOM” zaprezentowali przygotowane przez siebie występy artystyczne oraz happening „Zatrzymaj się i pomyśl”, których głównym przesłaniem była  problematyka przemocy. Happening poprzez swoją dramaturgię pozwolił po raz kolejny na uświadomienie uczniom niebezpieczeństwa wynikającego z przemocy wobec rówieśników oraz braku reakcji na przemoc wobec innych.
Jednym z elementów spotkania była debata dot. przemocy i narkomanii podczas, której do czynnego udziału zachęcano zgromadzoną młodzież.
Do młodych ludzi nie przemawiają „suche” prelekcje, przemówienia bo mają z nimi do czynienia na co dzień. W dzisiejszych czasach młodzi ludzie potrzebują silniejszych bodźców, a takie gwarantował im happening.
Mając na uwadze zaangażowanie władz Gminy Sępólno Krajeńskie i innych instytucji działających w obszarze przeciwdziałania przemocy  w spotkaniu uczestniczyli:
  • Zastępca Burmistrza Sępólna Krajeńskiego Pan Marek Zieńko,
  • Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim Pan Franciszek  Lesinski
  • Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sępólnie Krajeńskim podinsp. Pan Dariusz Jędrzejczak,
  • Przewodnicząca Komisji Statutowej i Pomocy Społecznej Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim Pani Danuta Wańke,
  • Dyrektor Zakładu Obsługi Oświaty Samorządowej w Sępólnie Krajeńskim Pan Zbigniew Marek Tymecki,
  • Dyrektor Zespołu Szkół w Lutowie Pani Irena Grażyna Gburczyk
  • Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego asp. szt. Pan Zbysław Prużyński 
  • Zastępca przewodniczącego Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sępólnie Krajeńskim Pani Bogumiła Bławat
  • Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim Pani Izabela Fröhlke wraz z pracownikami
  • Oficer Prasowy KPP w Sępólnie Krajeńskim sierż. szt. Pani Małgorzata Warsińska
Podziękowania kierujemy do funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim, Dyrektora i nauczycieli Zespołu Szkół  w Lutowie, pracowników Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim oraz Klubu Młodych Twórców za współpracę i zaangażowanie  w realizacji tego przedsięwzięcia.

Data utworzenia: 24.10.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8565483