Poniedziałek, 24 lipiec 2017
Imieniny Kinga, Krystyna, Olga, Michalina
08:27

Aktualności

Sweet Home Sępólno.Po raz kolejny sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim wybrzmiewała dźwiękami blues-rocka na światowym poziomie. To za sprawą Vince’a Agwady, chicagowskiego gitarzysty specjalizującego się w wyjątkowej fuzji blues-rocka, funku i jazzu. Była to kolejna po Jennifer Batten, Garym Erwinie i Wolfie Mailu, wizyta w naszym mieście zagranicznego gościa z muzycznego świata króla B.B. Kinga.
Vince Agwada z powdzeniem nagrywa i koncertuje w całej Ameryce, jego wizyta w naszym kraju tym bardziej jest więc wyjątkowym wydarzeniem. A dla koneserów muzyki bluesowej prawdziwą muzyczną ucztą. Agwada współpracował m.in. z legendarnym Buddym Guy’em czy Juniorem Welsem, ciekawostką jest także jego udział w nagraniu utworu "Niczyj" Stana Borysa.
Mimo tego nie jest on "stałym bywalcem" na polskich scenach, dlatego też mieliśmy niekłamaną przyjemność gościć go w Centrum Kultury i Sztuki na trasie koncertowej obejmującej największe polskie miasta. Połtoragodzinny koncert obfitował w zakorzenione w bluesowej tradycji autorskie utwory gitarzysty rozwijane w kilkunastominutowe jam session, wzbogacane solowymi popisami instrumentalistów. Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się jaka siła drzemie w klasycznym muzycznym trio. Pracująca jak w szwajcarskim zegarku sekcja rytmiczna, która daje podkład pod solowe popisy gitarzysty, sprawia że ten niejednokrotnie rozpędzał się do granic możliwości. Chociaż z drugiej strony swoboda wykonawcza jaką emanował ze sceny pozwala twierdzić, że to zaledwie ułamek jego możliwości.
Sępólno Krajeńskie co raz częściej znajduje się w harmonogramie tras koncertowych czołowych polskich, ale i zagranicznych wykonawców. Są to artyści ze świata muzyki popularnej, rozrywkowej, ale również rockowej czy bluesowej właśnie. Aby być na bieżąco i nie przegapić kolejnej muzycznej wizyty w tym rodzaju śledźcie naszą stronę wwwwww.ckissepolno.com.pl oraz profil facebook! Na pewno nie omieszkamy Was powiadomić o planowanych atrakcjach i zachęcać do uczestnictwa, mimo iż jesteśmy przekonani, że obecnych na wczorajszym koncercie nie musimy dodatkowo przekonywać.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania, Michał Pick

Data utworzenia: 28.10.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8555642