Środa, 16 sierpień 2017
Imieniny Roch, Stefan, Joachim, Nora
17:19

Aktualności

ZABYTKOWA ULICA NA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCIJózef Piłsudski, Pola Negri i Jan Kiepura odwiedzili Sępólno Krajeńskie. Wszystko to w ramach inscenizacji przygotowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przez kilka godzin, na jednej z ulic miasta, królowały sławy dwudziestolecia międzywojennego.

Wydarzenie było imprezą towarzyszącą tegorocznym obchodom Dnia Niepodległości. Na ulicy Studziennej zainstalowano dekoracje, a mieszkańcy zebrali się w stylizowanych strojach. Było wspólne śpiewanie, tańce i zdjęcia. "Chcieliśmy w ten sposób odtworzyć nasze miasto z lat 20 i 30 ubiegłego wieku. Byli z nami żołnierze w mundurach z epoki, sanitariuszki oraz  Jan Kiepura i Pola Negri" - mówi Julita Maciaszek, Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Jedną z atrakcji była możliwość przejechania się bicyklem, bądź zrobienia sobie zdjęcia z historycznymi postaciami. Całość uświetniły występy chóru Cecylia oraz słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Załącznik:
Plik dźwiękowy do pobrania.

Data utworzenia: 17.11.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8621486