Piątek , 28 lipiec 2017
Imieniny Ada, Innocenty, Wiktor, Walenty, Marcelia, Wiwiana, Sylwiusz
16:53

Aktualności

„Chwalmy Pana śpiewem i tańcem”.W tym roku obchodziliśmy XVIII Powiatowy Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Oprócz różnorodnych konkursów czy wykładów tematycznych, zorganizowano również spotkanie pod nazwą „Chwalmy Pana śpiewem i tańcem”. Była to dobra okazja do przypomnienia sobie wielu pieśni oraz nauczenia się nowych tańców, które pojawiły się na tegorocznych Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie czy na Spotkaniach Młodych w Lednicy.
W świetlicy u św. Floriana, gdzie odbywało się spotkanie, zebrała się grupa osób w różnym wieku, które czynnie uczestniczyły w spotkaniu. Punktualnie o godzinie 18:00 imprezę tą otworzyliśmy ulubioną pieśnią Jana Pawła II czyli „Barką”. Jak wskazuje nazwa imprezy, nie zabrakło również tańca. Wszyscy uczestnicy nauczyli się tańca, który wykonuje się na przykład podczas pielgrzymek, czyli „Belgijkę”. Po kilku minutach wspólnego szkolenia i paru drobnych błędach, cała grupa mogła cieszyć się wspólnym tańcem.  Wykonywaliśmy takie pieśni jak:  „Błogosławieni Miłosierni”, „Tak, tak Panie”, „Tańcem chwalmy Go”, „Abba Ojcze”, „Jak odnaleźć mam Chrystusa”, „Nasze Oczekiwanie”, „Ofiaruję Tobie Panie Mój” itp.
 Aby uświetnić to spotkanie, jedna z uczestniczek Patrycja  akompaniowała sobie na gitarze i wykonała dla wszystkich pieśń „Nakarmiłeś mnie Panie”. Mimo, że wszyscy pod koniec imprezy opadli już z sił, udało się im jednak wykonać kilka pieśni, które młodsi uczestnicy spotkania mogli znać z rekolekcji, czyli np.: „Na jeziorze wielka burza”, „Niebo jest w sercu mym”.
Całe spotkanie zakończyło się po ponad dwóch godzinach  i choć  byliśmy bardzo wyczerpani, to ze śpiewem na ustach wracaliśmy do domów i już czekamy na inne tego typu spotkania.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Lucyna Tarnowska-Latzke

Data utworzenia: 18.11.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8565130