Środa, 23 sierpień 2017
Imieniny Róza, Apolinary, Filip, Mila
02:31

Aktualności

Wycieczka uczniów z Wiśniewy do zakładu stolarskiegoUczniowie klas II i III wraz z wychowawczyniami byli na wycieczce w zakładzie stolarskim w  Sępólnie, specjalizującym się w produkcji łóżek, drzwi i okien. Zakład szczyci się wieloletnim doświadczeniem. O jego ciągły rozwój i doskonalenie technologii produkcji dba właściciel. 
Celem wycieczki było zaobserwowanie procesów obróbki drewna w rzeczywistych warunkach produkcyjnych oraz zapoznanie się z pracą stolarza.  Dzieci szukały odpowiedzi na pytanie: ,,Co ludzie robią z drewna?”. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak przebiega proces produkcji od momentu powstania projektu mebli do ich wykonania.  Pan Mariusz Krasowski oprowadzający dzieci po zakładzie w bardzo ciekawy sposób przedstawił i wyjaśnił wszystkie procesy obróbki drewna, począwszy od składu surowca, suszenia i sezonowania tarcicy przez procesy obróbki mechanicznej drewna, klejenia oraz sposoby obróbki wykańczającej. Dodatkowo   zapoznał uczniów z  systemem odpylania zapewniającymi pracownikom właściwe warunki pracy. Największym zainteresowaniem cieszyły się obrabiarki wykonujące obróbkę z perfekcyjną precyzją i w niezwykle krótkim czasie. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem tego, co zobaczyli i czego się dowiedzieli w zakładzie stolarskim.
Na koniec dzieci zostały obdarowane prostymi wymyślonymi przez siebie, drewnianymi zabawkami oraz poczęstowane rogalikami wykonanymi przez żonę właściciela panią Jadwigę Krasowską.
Serdecznie dziękujemy panu Janowi Krasowskiemu za umożliwienie zwiedzenia swojego zakładu, a panu Mariuszowi Krasowskiemu za przeprowadzenie zajęć edukacyjnych.

W. Orlikowska, B. Parys
SP w Wiśniewie

Data utworzenia: 22.11.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8646208