Niedziela, 20 sierpień 2017
Imieniny Bernard, Samuel, Sobieslaw, Sabina
19:13

Aktualności

Debata o przemocy w Zespole Szkół nr 1 w Sępólnie Kraj."Przemoc to nie siła"- pod takim hasłem w dniu 08.11.2016r. w Zespole Szkół nr 1  w Sępólnie Kraj. odbyła się debata z udziałem zaproszonych gości: Burmistrza Sępólna Kraj. p. Waldemara Stupałkowskiego, Dyrektor OPS p. Izabeli Frohlke, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji p. Dariusza Jędrzejczaka i p. Dariusza Dykera oraz współorganizatorów debaty: Klubu Młodych Twórców i Biblioteki Publicznej.
Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum mieli okazję wysłuchać wystąpień pracownika socjalnego i policjantów oraz obejrzeć przedstawienie dotyczące agresji
 i przemocy w wykonaniu artystów z Klubu Młodych Twórców. O zainteresowaniu tematem uczestników debaty świadczyły liczne pytania kierowane głównie do przedstawicieli policji
i dyrektor OPS, którzy kilkakrotnie podkreślali, że nie możemy godzić się z tym, że ktoś jest poniżany, ośmieszany, bity, szykanowany. Musimy w każdym przypadku reagować, aby do takich aktów agresji nie dochodziło.
Ponieważ nie chcemy biernie przyglądać się zjawisku przemocy, uczniowie i nauczyciele wspólnie  wzięli udział w przemarszu ulicami miasta  protestując w ten sposób przeciwko agresji.

Data utworzenia: 23.11.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8637477