Czwartek, 17 sierpień 2017
Imieniny Anita, Eliza, Jacek, Joanna, Zanna, Miron, Julianna
13:39

Aktualności

EDUinspiracje 2016
Stowarzyszenie „Dorośli – Dzieciom” znalazło się w piątce wyróżnionych organizacji zajmujących się projektami Wolontariatu Europejskiego.
Organizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji konkurs „EDUinspiracje” ma na celu wyłonienie najbardziej wartościowych, zwłaszcza w zakresie upowszechniania i wykorzystywania rezultatów działań, projektów dofinansowywanych z programów zarządzanych przez Fundację. Stowarzyszenie zostało nominowane w kategorii specjalnej „20 lat Wolontariatu Europejskiego”. Znaleźliśmy się w piątce organizacji, które – zdaniem organizatorów – realizują dobre jakościowo projekty Wolontariatu Europejskiego (w ramach Programu Erasmus plus) i zasługują na wyróżnienie.
17 listopada w Warszawie odbyła się Gala EDUinspiracje, na której wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii. Mimo tego, że nie zajęliśmy pierwszego miejsca, już sama nominacja jest ogromnym wyróżnieniem i docenieniem pracy, jaka wiąże się z realizacją projektów Wolontariatu Europejskiego. W Polsce jest ponad 200 akredytowanych organizacji, które realizują podobne projekty, zatem miejsce w pierwszej piątce to ogromny sukces.
Stowarzyszenie „Dorośli – Dzieciom” gości wolontariuszy z różnych krajów od prawie 12 lat. Do tej pory przebywało u nas (a od 3 lat również w zaprzyjaźnionym Stowarzyszeniu Aktywnych Społecznie w Więcborku) ponad 60 wolontariuszy. Pracują oni w sępoleńskim Warsztacie Terapii  Zajęciowej, Klubie Młodych Twórców, Centrum Małego Dziecka i Rodziny i Świetlicy Terapeutycznej, a w Więcborku w Świetlicy Środowiskowej „Uśmiech” i Środowiskowym Domu Samopomocy. Obecnie swoje projekty realizują: Ana z Portugalii, Marcello z Włoch, Rizvan z Czeczenii, Kateryna z Ukrainy, Mindia z Gruzji, Diego z Hiszpanii (w Sępólnie) oraz Kevin z Włoch i Daniel z Hiszpanii (w Więcborku). W przyszłym roku rusza kolejny projekt. Tym razem gościć będziemy wolontariuszy z Turcji, Portugalii, Łotwy, Grecji, Gruzji, Czeczenii i Armenii.
Opis nominowanego projektu: http://eduinspiracje.org.pl/4094-2  
O konkursie EDUinspiracje: http://eduinspiracje.org.pl/eduinspiracje
Na zdjęciu wolontariusze, których obecnie gości Stowarzyszenie „Dorośli – Dzieciom”: Marcello Galeone (Włochy), Diego Martinez (Hiszpania), Kateryna Shpytalenko (Ukraina), Ana Joel (Portugalia), Mindia Tavkhelidze (Gruzja), Rizvan Azdaev (Czeczenia).


Data utworzenia: 23.11.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8624245