Piątek , 28 lipiec 2017
Imieniny Ada, Innocenty, Wiktor, Walenty, Marcelia, Wiwiana, Sylwiusz
14:50

Aktualności

Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych18 listopada 2016 roku o godzinie 10:00 w Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie Krajeńskim odbyło się bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu oraz pracowników samorządowych.
Pięć samorządów z terenu powiatu Sępoleńskiego (Gmina Kamień Krajeński, Gmina Sępólno Krajeńskie, Gmina Więcbork, Gmina Sośno oraz Powiat Sępoleński) połączyło siły i zorganizowało szkolenie nt. Realizacji zadań publicznych po nowelizacji z dnia 17 sierpnia 2016 r. związanej z wprowadzeniem nowych wzorów ofert, umów oraz sprawozdań z wykonania tych zadań.
Szkolenie prowadził Pan Paweł Werbowy - teoretyk i praktyk, doświadczony szkoleniowiec z zakresu współpracy NGO z jednostkami samorządu terytorialnego oraz zagadnień dotyczących funkcjonowania organizacji pozarządowych.
W spotkaniu udział wzięło około 50 osób – przedstawicieli organizacji pozarządowych i samorządów. Sali bezpłatnie użyczyła Gmina Sępólno Krajeńskie. O słodki poczęstunek oraz napoje zadbał wspólnie Urząd Miejski w Sępólnie Krajeńskim oraz Starostwo Powiatowe w Sępólnie.
Uczestnicy otrzymali wytyczne w zakresie poprawnego przygotowywania ofert oraz sprawozdania z realizacji zadań publicznych, w odniesieniu do rozporządzenia z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań.
Mamy nadzieję, że szkolenie przyczyni się do jeszcze owocniejszej współpracy organizacji III sektora z Gminą Sępólno Krajeńskie.


Data utworzenia: 24.11.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8564882