Piątek , 28 lipiec 2017
Imieniny Ada, Innocenty, Wiktor, Walenty, Marcelia, Wiwiana, Sylwiusz
20:50

Aktualności

PROGRAM REWITALIZACJI SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGODo końca tego roku gotowy będzie Program Rewitalizacji Gminy Sępólno Krajeńskie. Jest to dokument na podstawie którego, samorząd będzie się mógł ubiegać o środki unijne na remonty kamienic, przebudowy przestrzeni publicznych i odnowę niektórych zabytków. Podobne opracowania przygotowują również inne gminy w Polsce.

Opracowanie takiego dokumentu muszą poprzedzić konsultacje społeczne. Mieszkańcy mają prawo wypowiedzieć się na temat tego, jak widzą w przyszłości swoje otoczenie. Istotne jest także określenie priorytetów i kolejności realizowanych zadań w tym zakresie. W Sępólnie Krajeńskim takie konsultacje już się zakończyły. Pierwszym wyznaczonym do renowacji obszarem będzie najprawdopodobniej śródmieście, a dokładnie okolice Placu Wolności.
"Mieszkańcy zwracali uwagę między innymi na potrzebę zmiany układu chodników i zieleni. Była także dyskusja o tym co zrobić ze znajdującym się tam pomnikiem. Są pomysły na nowe parkingi, a nawet fontannę. Całość ma pełnić przede wszystkim funkcję rekreacyjną" - mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.
Prace nad programem nadal trwają. Obecnie dokument jest opisywany. Jeszcze w tym miesiącu zatwierdzi go Rada Miejska. Później całość trafi do projektantów, którzy opracują wizualizację i dokumentację techniczną. Całość zostanie także przedstawiona mieszkańcom. Wtedy także rozpocznie się pisanie wniosków o dofinansowania unijne, na realizację remontów i przebudów.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.Załącznik:
Plik dźwiękowy do pobrania.

Data utworzenia: 28.11.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8565512