Piątek , 28 lipiec 2017
Imieniny Ada, Innocenty, Wiktor, Walenty, Marcelia, Wiwiana, Sylwiusz
14:39

Aktualności

Magia i wróżby w Szkole Podstawowej w WiśniewieAndrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.
Dziś tradycyjne andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w klasach zerowych. W zaczarowany świat magii i wróżb 28 listopada br. przenieśli się uczniowie klas IV-VI pod opieką swoich wychowawców. Na uczestników spotkania, poza skoczną muzyką, czekały specjalnie przygotowane na tę okazję wróżby. Każdy mógł „poznać swoją przyszłość” dzięki wróżbom z ciasteczek czy specjalnym losom. Nie zabrakło ustawiania butów czy przebijania szpilką papierowych serc z napisanymi imionami. Wielką popularnością wśród uczniów cieszył się taniec na gazecie oraz wyławianie jabłek z miski wypełnionej wodą bez użycia rąk. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Tegoroczne andrzejki bez wątpienia można uznać za udane.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie imprezy w postaci upieczenia przepysznych ciast.

Julia Oller
SP w Wiśniewie

Data utworzenia: 29.11.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8564793