Niedziela, 20 sierpień 2017
Imieniny Bernard, Samuel, Sobieslaw, Sabina
19:24

Aktualności

WŁOŚCIBÓRZ BĘDZIE MIAŁ NOWY CHODNIKJeszcze w tym roku gotowy będzie chodnik w miejscowości Włościbórz. Inwestycję realizuje Starostwo Powiatowe w Sępólnie Krajeńskim w porozumieniu z Gminą Sępólno Krajeńskie. Będzie to zupełnie nowa infrastruktura, bo chodnika we Włościborzu dotąd nie było.

Cała inwestycja jest realizowana w ramach współpracy partnerskiej obu samorządów. "Zasada jest taka, że gmina przygotowuje dokumentację techniczną i przekazuje połowę kosztów wykonania zadania. Reszta stoi po stronie starostwa" - mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Przez miejscowość Włościbórz przebiega droga powiatowa o dosyć dużym natężeniu ruchu. Dotąd nie było tam wcale chodnika. Powstający, wyraźnie oddzielili ciąg pieszy od ciągu jezdnego, co znacznie poprawi bezpieczeństwo na tej drodze.

Podobne inwestycje, na podobnych zasadach, oba samorządy realizowały też w latach poprzednich. Dzięki temu chodniki zbudowano między innymi w Wałdowie, Iłowie i Wiśniewie.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.Załącznik:
Plik dźwiękowy do pobrania.


Data utworzenia: 01.12.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8637548