Sobota, 22 lipiec 2017
Imieniny Maria, Magdalena, Albin, Pankracy, Milena
02:50

Aktualności

OPŁATY ZA WODĘ I ŚCIEKI - NA RAZIE BEZ ZMIANPrzynajmniej do końca marca przyszłego roku w Sępólnie Krajeńskim - nie będzie podwyżek opłat za  dostarczanie wody i odbiór ścieków. Taką decyzję podjęła Rada Miejska. Stawki mogą się jednak zmienić po wejściu w życie nowych zasad i opłat za wydobycie wody. Te mają być wprowadzone od nowego roku.

Obecnie cena wody w Sępólnie Krajeńskim wynosi 3,19 zł za metr sześcienny. Odprowadzenie ścieków kosztuje 7.08 zł/m3. Stawki te mogą wzrosnąć po tym, jak wzrośnie cena wydobycia wody. Jest to regulowane ustawowo i gmina nie ma na to wpływu. Nieoficjalnie mówi się o bardzo dużych, nawet dziesięciokrotnych podwyżkach, które będzie trzeba wkalkulować w cenę wody.
W ostatecznym rozrachunku dla mieszkańca, może to oznaczać nawet kilkunastoprocentową podwyżkę opłat. "Na razie nie zmieniamy nic i czekamy na oficjalne dane" - wyjaśnia  Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Te będą znane po 1 stycznia. Obecne taryfy obowiązują od maja 2015r. Jeżeli podwyżek opłat za wydobycie wody nie będzie, gmina jest skłonna utrzymać je przez cały 2017 rok.


Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Załącznik:
Plik dźwiękowy do pobrania.

Data utworzenia: 09.12.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8550360