Piątek , 21 lipiec 2017
Imieniny Daniel, Daniela, Dalida, Wiktor, Wawrzyniec
00:32

Aktualności

Uczniowie klasy III z Wiśniewy w Bibliotece PublicznejUczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Sępólnie. Głównym celem było przygotowanie uczniów do świadomego korzystania z biblioteki i rozbudzenie zainteresowań książką, która nie tylko służy do nauki, ale może również miło wypełnić wolny czas. Dzieci wzięły udział w pogadance na temat tego, czym jest biblioteka oraz jak należy się w niej zachować. Poznały pracę bibliotekarza, dowiedziały sie jakie zbiory można wypożyczyć w tej placówce oraz co trzeba zrobić, aby być jej czytelnikiem.
Pani Lucyna przeczytała wesołą opowieścią o małej Julce, która pewnego dnia wstąpiła do zakonu i stała się Urszulą. Dziewczynka szła przez życie z szerokim uśmiechem, niosąc radość rodzinie i wszystkim, z którymi się spotkała. Nikt się nie spodziewał, że jej energia tak bardzo przyda się Urszulankom... Urszula nie mogła usiedzieć w jednym miejscu i miała mnóstwo niezwykłych pomysłów, podróżowała po całym świecie, wszędzie wioząc ze sobą uśmiech... i dobro. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące książki. Rozmawiały, że warto mieć charyzmę i robić coś dobrego dla innych. Uczestniczyły we wspólnej wesołej zabawie.
Pani Lucyna zapoznała uczniów z książkami dla dzieci. Uczniowie z dużym zainteresowaniem przeglądali ich zawartość, czytali wybrane przez siebie fragmenty.
Wszystkie dzieci z uśmiechem na ustach powędrowały do szkoły, obiecując że wkrótce znów odwiedzą bibliotekę. Dziękujemy Pani Lucynie Welce za ciekwe zajęcia.

B. Parys
Wychowawczyni kl. III

Data utworzenia: 10.12.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8546742