Czwartek, 17 sierpień 2017
Imieniny Anita, Eliza, Jacek, Joanna, Zanna, Miron, Julianna
13:48

Aktualności

SĘPOLEŃSKA BIBLIOTEKA NADAL WYSOKO W RANKINGACH71 miejsce w kraju i 4 w województwie kujawsko-pomorskim - tak w tym roku sklasyfikowano sępoleńską Bibliotekę Publiczną, w rankingu bibliotek. Zestawienie co roku przygotowują: Instytut Książki oraz dziennik Rzeczpospolita.

W ocenie placówek bierze się pod uwagę między innymi wielkość księgozbioru, ilość wypożyczających, dostępność obiektu dla osób niepełnosprawnych, ilość organizowanych imprez, a także rodzaj zajęć dodatkowych. Ważnym punktem w ocenie jest również wysokość dotacji, której bibliotece udziela samorząd. "Wynik nie jest zły, bo na ponad 800 bibliotek w Polsce, zajęliśmy 71 miejsce" - mówi Grażyna Kędzierska, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim. "Ale niestety w porównaniu do roku ubiegłego spadliśmy z 34 miejsca" - dodaje.
Powodem takiej sytuacji jest przede wszystkim nadal nie rozwiązany problem braku windy dla niepełnosprawnych. Mogłaby ona służyć także osobom starszym i rodzicom z dziećmi w wózkach.

Dobrą stroną sępoleńskiej biblioteki jest natomiast jej otwartość. "Pytamy czytelników o to jakie chcą czytać książki i takie też później kupujemy" - zapewnia Kędzierska. Placówka dysponuje też stanowiskami komputerowymi z których można korzystać bezpłatnie. W obiekcie są organizowane także liczne spotkania autorskie i warsztaty. W rankingu, pierwsze miejsce nie tylko w województwie kujawsko-pomorskim, ale także w kraju, zajęła placówka w Barcinie, w powiecie żnińskim.


Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Załącznik:
Plik dźwiękowy do pobrania.

Data utworzenia: 12.12.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8624328