Piątek , 28 lipiec 2017
Imieniny Ada, Innocenty, Wiktor, Walenty, Marcelia, Wiwiana, Sylwiusz
20:53

Aktualności

Święty CzasO świetnie spędzonym czasie mogą mówić przybyli na koncert pt. "Święty Czas", który odbył się w minoną sobotę w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Magia zbliżających się świąt Bożego Narodzenia na dobre zagościła już w naszych domach, sklepach oraz na ulicach, postanowiliśmy przenieść ją również na scenę.
Soliści Dziecięcego i Młodzieżowego Studia Piosenki CKiS "Sing-Song" oraz "Piano-Forte" pod przewodnictwem Pani Sylwii Synak przygotowali koncert w całości wypełniony świątecznymi piosenkami, które wraz z nastaniem grudnia mimowolnie nucimy w domowych zaciszach. Poszczególne utwory, takie jak choćby "Dzień jeden w roku", "Z kopyta kulig rwie" czy "Przekażcie sobie znak pokoju", rozdzielane były świątecznymi wierszami i rymowankami. Całość złożyła się na ujmującą "świąteczną pocztówkę audiowizualną" – zimowa scenografia, adekwatne stroje i jednoznacznie bożonarodzeniowe piosenki sprawiły, że atmosfera oczekiwania na zbliżające się święta unosiła się w powietrzu, a na sali widowiskowej zapanowała radosna aura, która towarzyszy tym wyjątkowym dniom.
Bałwanki, elfy, pomocnicy Mikołaja – wszyscy są już w gotowości. W gotowści są również wszyscy, którzy przybyli na sobotni koncert, a w szczególności artystycznie zaangażowani wokaliści i wokalistki, którzy w występ włożyli całe swoje serducha. Świąteczny czas, to doprawdy świetny czas!

 

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Data utworzenia: 15.12.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8565539