Piątek , 28 lipiec 2017
Imieniny Ada, Innocenty, Wiktor, Walenty, Marcelia, Wiwiana, Sylwiusz
14:43

Aktualności

NOWE STAWKI ODBIORU ODPADÓWO 2 złote wzrośnie opłata za odbiór śmieci od osób fizycznych w Gminie Sępólno Krajeńskie. Podwyżki będą obowiązywały od nowego roku. Mieszkańcy segregujący odpady, będą płacili nie 9, a 11 złotych miesięcznie, a ci niesegregujący - zamiast 18, zapłacą 20 złotych na miesiąc.

Podwyżka jest spowodowana rosnącymi kosztami transportu i utylizacji śmieci. Odpady z Sępólna Krajeńskiego trafiają do zakładu w Bladowie. "Zgodnie z ustawą, gmina musi rozliczyć koszty tak, aby na nich nie zarabiać, ani do nich nie dokładać. System musi się równoważyć" - mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.
Od 1 stycznia, nowością będzie odbiór odpadów z nieruchomości niezamieszkałych. Ich właściciele płacić będą stawki, zależne od zamówionego pojemnika. Za wywóz największego z nich - 1100 litrowego, opłata wyniesie 330 złotych za śmieci niesegregowane. W przypadku śmieci segregowanych, stawka ta zmniejszy się o połowę.


Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.


Załącznik:
Plik dźwiękowy do pobrania.

Data utworzenia: 18.12.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8564816