Poniedziałek, 24 lipiec 2017
Imieniny Kinga, Krystyna, Olga, Michalina
08:28

Aktualności

DZIEŃ ADWENTOWY W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIMKilkuset mieszkańców Sępólna Krajeńskiego i ich gości, wzięło udział w zorganizowanym w mieście -Dniu Adwentowym. Jest to wydarzenie podobne do Jarmarków Bożonarodzeniowych, odbywających się także w innych miejscowościach. W przygotowanie sępoleńskiego wydarzenia, oprócz instytucji i organizacji, zaangażowali się także zwykli mieszkańcy miasta i gminy.

Dzień Adwentowy w Sępólnie Krajeńskim to między innymi okazja do przedświątecznych zakupów. Wystawcy przygotowali stragany z  ozdobami i stroikami. Były też słodycze, wędliny i  napitki. Całość zorganizowano pod dachem miejskiego targowiska. Świąteczną atmosferę uzupełniły kolędy i pastorałki prezentowane ze sceny. Przygotowały je dzieci, młodzież, a także dorośli, skupieni wokół miejscowych instytucji kultury, chóru "Cecylia", Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Środowiskowego Domu Samopomocy. Największą atrakcją były jednak jasełka, przygotowane przez urzędników, dyrektorów i nauczycieli z miasta i powiatu.

Rolę trzech króli zagrali: Burmistrz Sępólna Krajeńskiego - Waldemar Stupałkowski, Zastępca Burmistrza Krajeńskiego - Marek Zieńko i Starosta Powiatu Sępoleńskiego - Jarosław Tadych. W pozostałych rolach wystąpili między innymi: Dyrektor Biblioteki Publicznej - Grażyna Kędzierska, Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki - Julita Maciaszek, Sekretarz Urzędu Miejskiego - Dariusz Wojtania, Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji - Marek Chart oraz Kierownik Klubu Dziecięcego - Kamila Damaszek. 


Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Załącznik:
Plik dźwiękowy do pobrania.


Data utworzenia: 18.12.2016

inne aktualności...

Ilość odsłon 8555649