Piątek , 28 lipiec 2017
Imieniny Ada, Innocenty, Wiktor, Walenty, Marcelia, Wiwiana, Sylwiusz
20:44

Aktualności

ORSZAK TRZECH KRÓLI - TAKŻE W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIMBiblijni trzej królowie przejdą ulicami Sępólna Krajeńskiego. W mieście już po raz trzeci organizowane jest takie widowisko. Będzie je można zobaczyć 6 stycznia przed południem.

Orszak Trzech Króli wyruszy sprzed targowiska "Mój Rynek" o godzinie 11.15. Tam, kilka minut wcześniej, zbiorą się aktorzy oraz mieszkańcy, którzy chcą wziąć udział w widowisku. "Będzie nam miło jeżeli publiczność również się przebierze w ciekawe stroje, ubarwiając nas orszak" - mówi Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Na wydarzenie warto przyjść całymi rodzinami. Atrakcją dla dzieci będą aktorzy grający role królów, aniołów i gwiazdora. Wszystko to w ciekawej oprawie kostiumowej. 
Orszak przejdzie ulicą Młyńską do kościoła p.w. Św. Bartłomieja. Tam o godzinie 11.30 rozpocznie się uroczysta Msza Święta, będąca kulminacją wydarzenia.
Organizatorami tegorocznego Orszaku Trzech Króli są:  Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim oraz Parafia Rzymskokatolicka p.w. Świętego Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.
Data utworzenia: 04.01.2017

inne aktualności...

Ilość odsłon 8565460