Środa, 23 sierpień 2017
Imieniny Róza, Apolinary, Filip, Mila
02:28

Aktualności

NOWOROCZNA OPERETKA W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIMRekordowa ilość, bo ponad 600 osób, obejrzało sępoleński koncert noworoczny. Widzowie w obowiązkowych strojach wieczorowych, wzięli udział w gali przygotowanej przez Centrum Kultury i Sztuki. Były życzenia od władz miasta oraz występ artystów Opery Lwowskiej z towarzyszeniem orkiestry.

Koncerty noworoczne w Sępólnie Krajeńskim są już tradycją. Co roku, na początku stycznia, mieszkańcy spotykają się w Centrum Kultury i Sztuki. Tam przygotowany jest koncert muzyki klasycznej, są noworoczne życzenia i szampan. W tym roku zainteresowanie wydarzeniem było tak duże, że zorganizowano aż dwie gale. Pierwszą o godzinie 16.00, a drugą o 20.00. W programie znalazły się między innymi walce Johanna Straussa, "Czardasz" Vittorio Montiego, "Taniec Węgierski nr 5" Johannesa Brahmsa i klasyka światowej opery, neapolitańska pieśń "O Sole Mio". Wszystko to pod wspólnym tytułem - Pod gwiazdami Wiednia i Budapesztu. Widowisko uświetnił także występ tancerzy baletowych ze Lwowa.


Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Załącznik:
Plik dźwiękowy do pobrania.

Data utworzenia: 09.01.2017

inne aktualności...

Ilość odsłon 8646191