Środa, 16 sierpień 2017
Imieniny Roch, Stefan, Joachim, Nora
17:25

Aktualności

„Akademia Bezpiecznego Puchatka” w Szkole Podstawowej w ZalesiuW Szkole Podstawowej w Zalesiu szczególną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci, na które czyha wiele zagrożeń: podczas drogi do szkoły, w szkole, w domu, czy w czasie zabawy. Rodzice, nauczyciele, a także instytucje takie jak policja, nie szczędzą starań, by chronić dzieci i zapewnić im bezpieczeństwo w każdej sytuacji.
W tym roku w ramach poprawienia bezpieczeństwa nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w programie edukacyjnym "Akademia Bezpiecznego Puchatka", którego celem było uświadomienie dzieciom rozmaitych niebezpieczeństw oraz nauczenie, jak ich unikać i jak postępować w razie ich zaistnienia. Zajęcia w ramach programu prowadziły pani  Agnieszka Szczepaniak i pani Bożena Sucharska. Nauczycielki realizowały program poprzez przeprowadzenie zajęć dotyczących bezpieczeństwa oraz przydatnej dla dzieci tematyki efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności, na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych wraz ze scenariuszami zajęć.
Po zakończeniu zajęć odbył się Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa będący podsumowaniem zajęć Akademii Bezpiecznego Puchatka. Po przeprowadzeniu testu, szkoła nabyła prawo do posługiwania się prestiżowym certyfikatem "Akademii Bezpiecznego Puchatka".

Data utworzenia: 11.01.2017

inne aktualności...

Ilość odsłon 8621567