Środa, 16 sierpień 2017
Imieniny Roch, Stefan, Joachim, Nora
17:25

Aktualności

Ah, co to był za bal!Wielka Gala Noworoczna w wykonaniu solistów lwowskiego Teatru Opery i Baletu im. Salomei Kruszelnickiej zainaugurowała kulturalno-artystyczny rok 2017. Tym razem ogromne zainteresowanie wydarzeniem zmusiło organizatorów do zorganizowania, aż dwóch koncertów, jednak trud i wysiłek włożony w ich przygotowanie całkowicie się opłacił.
Publiczność wypełniająca salę widowiskową Centrum Kultury i Sztuki podczas obu koncertów przeniosła się pod gwieździste niebo Wiednia i Budapesztu, uraczona została solowymi popisami w najpiękniejszych operowych ariach oraz zaczarowana zjawiskowymi choreografiami baletowymi. To malownicze widowisko, które od kilku lat jest już tradycją w naszym mieście, jest zarazem symbolicznym rozpoczęciem roku, który ponownie obfitował będzie w szereg wydarzeń z dziedziny kultury i sztuki. Z roku na rok wzrasta również ranga i zainteresowanie kolejnymi galami noworocznymi, toteż nie dziwi fakt, że bilety rozeszły się w błyskawicznym tempie, a sala widowiskowa pękała w szwach podczas obu koncertów. Podczas tych właśnie koncertów mieszkańcy małego Sępólna mają okazję zasmakować "Wielkiego Świata", którym rządzą wysublimowane dźwięki, gracja i dostojność tancerzy występujących na deskach największych teatr ów na całym świecie.
Podniosła, uroczysta atmosfera dopełniona została złożonymi ze sceny życzeniami wprost od włodarzy naszego miasta i symbolicznym toastem za pomyślność w nowym roku. Oby był tak piękny jak jego początek, pełen estetycznych wrażeń i emocji na najwyższym poziomie – tego sobie i Państwu życzymy!

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick


Data utworzenia: 11.01.2017

inne aktualności...

Ilość odsłon 8621566