Środa, 16 sierpień 2017
Imieniny Roch, Stefan, Joachim, Nora
17:25

Aktualności

Muzyczne Podróże po Świecie powracają!        Część z Państwa na pewno pamięta jeszcze barwne, muzyczne wizyty zespołów i artystów niejednokrotnie z odległych, egzotycznych krajów.  Muzyczne Podróże po Świecie to autorski projekt sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki, w ramach którego nasze miasto odwiedzają artyści, ambasadorowie, konsulowie czy pracownicy placówek dyplomatycznych z całego świata. Projekt ten ma przełamywać międzykulturowe bariery, promować otwartość i wzajemną tolerancję, a przede wszystkim budować chęć współtworzenia nowoczesnej kultury. Do tej pory Sępólno odwiedzili reprezentanci 16 krajów z 5 kontynentów.
        Pierwszy etap Muzycznych Podróży po Świecie zakończył się w roku 2015 występem pochodzącego z Wybrzeża Kości Słoniowej zespołu Claret Gospel. Mamy przyjemność poinformować Państwa, że w tym roku wznawiamy cykl spotkań z kulturą, tradycjami, obyczajami oraz muzyką z najbardziej odległych zakątków świata. Jako zapowiedź wznowienia cyklu Muzycznych Podróży po Świecie wystąpił u nas zespół tańca Shogher pochodzący z Armenii. Jego repertuar obejmuje ormiańskie tańce narodowe i ludowe, połączone z brawurowymi akrobacjami i tradycyjną, ormiańską muzyką. Niezwykle dynamiczny, wyczerpujący taniec przykuwa uwagę i zachwyca swoim dostojeństwem, w połączeniu ze szczególnie perkusyjną muzyką robi piorunujące wrażenie.
        Wizytą zespołu Shogher nieoficjalnie zainaugurowaliśmy cykl Muzycznych Podroży po Świecie A.D. 2017, przed nami kolejne artystyczne emocje związane z odwiedzinami tancerzy, muzyków, artystów i osobistości z całego świata. To wyjątkowa okazja aby bez konieczności podróżowania przekonać się o różnorodności i oryginalności innych społeczeństw, obcych nam tradycjach i obyczajach i tym samym stać się prawdziwym „Obywatelem Świata”.

Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim
Tekst: Michał Pick
Fot.: Jacek Wojtania

Data utworzenia: 20.03.2017

inne aktualności...

Ilość odsłon 8621562