Piątek , 28 lipiec 2017
Imieniny Ada, Innocenty, Wiktor, Walenty, Marcelia, Wiwiana, Sylwiusz
02:35

Aktualności

„Maj z książką” -dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zalesiu w bibliotece w Sępólnie Krajeńskim.        W maju w związku z akcją „Maj z książką” pani Anna Sontowska zorganizowała uczniom naszej szkoły odwiedziny w  Bibliotece Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Kraj. Rozpoczęły się  one od poznania poszczególnych pomieszczeń bibliotecznych oraz oferty czytelniczej dla dzieci i młodzieży. Następnie pani bibliotekarka Lucyna Welke zaprosiła wszystkich do zgadywanki „Znajdź kto?”. Po wesołej zabawie  najmłodsi przeszli do sali z książkami dla dzieci, gdzie słuchały bajek i wykonywały do ich treści prace plastyczne. Natomiast uczniowie klas II-V wzięli udział w spotkaniu z autorką książki pt. „Wyprawa na maksa” panią Marleną Popławską – Marek. Pisarka barwnie i dowcipnie opowiadała o dziejach powstania książki. Przyznała, że  pretekstem do jej napisania była praca   z dziećmi jako  nauczycielka języka polskiego na Majorce. Młodzi słuchacze razem z pisarką opisywali relacje, jakie zdarzają się między rodzeństwem. Następnie zapoznali się z fragmentami książki pani Marleny. Jej bohaterem jest trzynastoletni sympatyczny i ciekawy świata chłopiec, który kocha geografię i dalekie podróże. Autorka zapowiedziała, że niedługo pojawi się kontynuacja niezwykłych przygód Maksa.
         Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, a pani Marlena przygotowała dla nich kilka ciekawych konkursów dotyczących treści książki. Najlepszą znajomością treści wykazała się Amelia Kotecka i w nagrodę otrzymała książkę jej autorstwa wraz z dedykacją. Następnie dzieci zadawały pisarce pytania. Interesowało ich niemal wszystko: skąd autorka czerpie pomysły, jakie książki zamierza napisać,jakie książki lubiła czytać w dzieciństwie, jakie ma marzenia, dokąd lubi podróżować. Niektóre pytania były bardzo zabawne, ale i te nie zostały bez odpowiedzi. Na koniec nastąpiła ważna chwila - rozdanie autografów. Jak zwykle bywa przy takiej okazji, do pisarki ustawiła się długa kolejka.
        Na koniec otrzymaliśmy  Pamiątkę Spotkania Autorskiego z dedykacją pani Marleny Popławskiej – Marek. Dzieci wróciły do szkoły bardzo zadowolone. Wierzymy, że czas spędzony w bibliotece nigdy nie jest czasem straconym.

Data utworzenia: 18.05.2017

inne aktualności...

Ilość odsłon 8563723