KOMUNIKAT NR 1/2017 Burmistrza Sępólna Kraj.

Sępólno Kraj., 11.10.2017r.

KOMUNIKAT NR 1/2017
Burmistrza  Sępólna Kraj.

W porozumieniu z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Sępólnie Kraj. informuję, że:
W związku z wystąpieniem bakterii  z grupy coli w wodzie pochodzącej z ujęcia Wodociągu Publicznego w Wałdowie,  gmina Sępólno Kraj.

Stwierdza się brak przydatności wody do spożycia przez ludzi

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sępólnie Kraj. stwierdził brak przydatności wody do spożycia przez ludzi dla miejscowości zaopatrywanych w wodę z ujęcia Wałdowo i nakazał unieruchomienie wodociągu oraz podjęcie działań naprawczych.

Wodociąg Wałdowo zaopatruje w wodę ok. 1800 osób - mieszkańców następujących miejscowości: Wałdowo, Wałdówko, Komierowo, Wilkowo, Teklanowo, Zalesie.

Należy przestrzegać następujących wskazówek:

1.    Woda z kranu nie może być przeznaczona do spożycia przez ludzi.
2.    Woda z kranu nie może być przeznaczona do przygotowywania posiłków.
3.    Woda z kranu nie może być używana do kąpieli i mycia.
4.    Woda z kranu może być używana tylko do spłukiwania toalet i do celów gospodarczych.

Wyżej wymienione warunki obowiązują do czasu ustabilizowania się parametrów mikrobiologicznych wody, po wprowadzeniu procesu jej uzdatniania (chlorowania) i wykonania badań kontrolnych.

W związku z prowadzonymi przez zarządzającego wodociągiem działaniami naprawczymi może nastąpić zmiana zapachu, smaku i barwy wody.