REMIZA W LUTOWIE WYREMONTOWANA

Zakończył się kolejny etap remontu remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lutowie w Gminie Sępólno Krajeńskie.

Od teraz do dyspozycji druhów jest tam kuchnia oraz nowe sanitariaty. W obiekcie wymieniono także instalację elektryczną.

Straż pożarna w Lutowie jest jedną z trzech jednostek w gminie Sępólno Krajeńskie, w której służą ochotnicy. Nie jest ona włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego, przez co druhowie rzadziej wyjeżdżają do akcji, a wyposażenie jednostki jest dużo skromniejsze. Sama remiza jest remontowana sukcesywnie. Wcześniej uzbrojono ją w sieć wodociągową i wybudowano szambo. "Teraz można było urządzić kuchnię i sanitariaty, które służyć będą miejscowym strażakom" - mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Modernizacja remizy kosztowała prawie 30 tysięcy złotych. Są to jednak tylko koszty materiałów i urządzeń. Wszystkie prace niespecjalistyczne wykonali za darmo, sami strażacy.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.