ROZGOŚĆ SIĘ POLSKO – ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ

 

Ilustrowaną opowieść o tym jak na Krajnie powstawała Polska będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie w Sępólnie Krajeńskim. „Rozgość się Polsko” to tytuł ekspozycji, którą przygotowują pracownicy Biblioteki Publicznej.

Wernisaż wystawy zaplanowano na 9 sierpnia (czwartek) na godzinę 17.00. Odbędzie się on w wozowni przy Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie Krajeńskim.

„Wystawa jest powiązana z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Będzie ona opowiadała o tym, jak nasza kochana Polska się w Sępólnie pojawiła i rozgaszczała. A nie był to prosty proces” – mówi Łukasz Jakubowski z Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim.

Ekspozycję stanowić będą plansze ilustrujące najważniejsze wydarzenia z tamtego okresu. Każda z nich będzie zawierała także krótki opis. Zdjęcia pochodzą z Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej, prowadzonego przez sępoleńską bibliotekę. Przestawiają one między innymi proces wymiany kadry urzędniczej z niemieckiej na polską, rolę szkoły w kształceniu dorosłych, rolę Kościoła Katolickiego w kształtowaniu postaw patriotycznych oraz obchody świąt narodowych. Wystawa będzie czynna do 15 września. Wstęp bezpłatny.

Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.