ŚWIETLICA W KOMIEROWIE JUŻ OTWARTA

Mieszkańcy Komierowa w Gminie Sępólno Krajeńskie mają już swoją świetlicę. Obiekt został zbudowany od podstaw. W miniony weekend oficjalnie oddano go do użytku.

Sołectwo Komierowo było ostatnim w gminie, które nie posiadało dotąd świetlicy wiejskiej z prawdziwego zdarzenia. Nowy obiekt będzie nie tylko miejscem spotkań mieszkańców, ale także zapleczem dla sportowców i miejscem działalności lokalnych stowarzyszeń i organizacji. „Od dawna zabiegaliśmy o własną, porządną świetlicę. Teraz spełniło się moje i mieszkańców największe marzenie” - mówi Maria Boczula, sołtys Komierowa.

Dotychczas mieszkańcy tej miejscowości mieli do dyspozycji jedynie niewielkie pomieszczenie w budynku wielorodzinnym, zaadaptowane na świetlicę. Nowy obiekt jest przestronny i zlokalizowany na osobnej działce. Wewnątrz budynku znajduje się między innymi duża sala do spotkań, szatnia, prysznice i toalety. Budowa świetlicy w Komierowie kosztowała około 750 tysięcy złotych.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.