STO LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI – ZAPRASZAMY NA UROCZYSTOŚCI

Tysiąc osób tańczących poloneza, tyle samo śpiewających hymn narodowy, uroczystości religijne i widowiskowa inscenizacja. To tylko niewielka część programu sępoleńskich uroczystości, związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Główne uroczystości zaplanowano na 11 listopada. Całość zainauguruje przemarsz ulicami miasta. Korowód wyruszy o godzinie 9.10 sprzed budynku Centrum Kultury i Sztuki. Oprócz mieszkańców wezmą w nim udział władze samorządowe, poczty sztandarowe i grupy rekonstrukcyjne. Będzie też orkiestra i ogromna biało-czerwona flaga.

Przemarsz zakończy złożenie kwiatów przed Pomnikiem Wdzięczności ku Czci Chrystusa Króla. „To pomnik, który przed laty został wybudowany przez lokalną społeczność jako podziękowanie za dar odzyskania niepodległości” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

O godzinie 10.00 w kościele parafialnym odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta. O 11.00 na ulicy Studziennej odbędzie okolicznościowy raut. To historyczna inscenizacja nawiązująca do okresu międzywojennego. Wszystkie postacie w niej występujące zaprezentują się w strojach z epoki.

Dwa dni wcześniej, tj. w piątek 9 listopada na stadionie miejskim 1000 osób zatańczy poloneza. To wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.30. O 11.11 w tym samym miejscu, mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego odśpiewają wspólnie hymn narodowy.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.