LUX MED - bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat w grudniu 2018

Drogie Panie,

jeśli macie 50 – 69 lat, jesteście ubezpieczone, nie byłyście leczone z powodu raka piersi a także:

• nie miałyście wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat
  • lub jesteście w grupie ryzyka i otrzymałyście w roku poprzednim wynik ze wskazaniem do wykonania mammografii po 12 miesiącach

skorzystajcie z badań mammograficznych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi refundowanych przez NFZ.
Możecie w nich wziąć udział bezpłatnie, bez skierowania lekarskiego, na obszarze całej Polski, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania.

Badaj się co dwa lata, przestrzegaj terminów!

Pamiętajcie, że systematyczne i regularne badania mammograficzne umożliwiają wykrycie zmian nowotworowych w ich wczesnej fazie, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.
Mammografia jest całkowicie bezpieczna. Dawka promieniowania jest porównywalna z prześwietleniem zęba. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego zostaną ocenione przez dwóch lekarzy radiologów, a jeśli nie będą zgodni, co do wyniku - opisane przez trzeciego lekarza arbitra. Porównamy je ze zdjęciami z wcześniejszych mammografii, co powoli nam na rzetelną ocenę ewentualnych zmian. W sytuacji, gdy badanie będzie wymagało pogłębionej diagnostyki, udzielimy wszelkich wskazówek i pomożemy w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań w najbliższych ośrodkach diagnostycznych.

Nie odkładaj profilaktyki na później!

Zgłoś się na najbliższe badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) LUX MED,  które odbędą się w miejscowości:

Sępólno Krajeńskie – 19 grudnia 2018 przy Urzędzie Miasta, z tyłu budynku, ul. Kościuszki 11

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania zarejestruj się wcześniej pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Przynieś ze sobą zdjęcia / płyty z poprzednich mammografii – pozwolą nam porównać obecne wyniki z poprzednimi badaniami.

Wszystkie Panie uczestniczące w badaniu otrzymają prezent w postaci próbek kosmetyków.

Załączniki: