Kiedy się nudzisz – wołaj Nudzimisia!

Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza na tydzień zamieniła się w krainę Nudzimisiów. Wszystko to za sprawą przypadającego na 25 listopada Święta Pluszowego Misia.

Historie Nudzimisiów to najlepsza odpowiedź dla tych, którzy często się nudzą. Ich przygody to także świetna okazja do nauki - książki uczą dzieci dbania o środowisko, właściwych postaw względem innych i honorowego zachowania.


W sępoleńskiej bibliotece z tymi słodkimi misiami bawiliśmy się przez cały tydzień! Rodzice z dziećmi za pomocą teatru cieni odgadywali zagubione przedmioty Nudzimisiów. Starsze przedszkolaki tworzyły misiową Książkownicę –czyli maszynę do robienia książek, a młodsze wzięły udział w twórczych warsztatach „odnudzania”. Nie zabrakło też zabaw z nowoczesnymi technologiami. Uczestnicy zajęć pt. „Czytać MISIE chce” samodzielnie za pomocą aplikacji do tworzenia filmów przygotowali krótkie zwiastuny z misiami w roli głównej, które miały zachęcić innych do czytania.


Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!