ŁAWKA NIEPODLEGŁOŚCI W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

Gmina Sępólno Krajeńskie jako jedna z 230 gmin na terenie kraju, która wygrała w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Obrony Narodowej dofinansowanie budowy Ławki Niepodległości.

Cała inwestycja kosztowała łącznie prawie 35.000 zł., dofinasowanie z ministerstwa wyniosło 28.800 zł.

Ławka Niepodległości to multimedialna ławka pomnikowa, powstała w ramach programu, którego głównym celem jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Została zainstalowana przy Pomniku Wdzięczności ku czci Chrystusa Króla. Zasiadając na niej można posłuchać między innymi przemówienia Marszałka Józefa Piłsudskiego, pieśni patriotycznych, obiekt jest wyposażony w stację ładowania telefonów i bezpłatne wifi.