Chrystus Frasobliwy w rękach samorządowców

Dziś( czwartek, 10 stycznia 2019) w gabinecie Burmistrza Sępólna Krajeńskiego, w miłej atmosferze,  odbyło się spotkanie z udziałem pani Zofii Świerczewskiej- prezesa Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Diecezji Bydgoskiej  oraz pana Leszka Szumigaja- sekretarza Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

Jego celem było podsumowanie obchodów jubileuszu dwudziestolecia TKCH  w powiecie sępoleńskim  i omówienie jego założeń programowych w roku 2019. Inicjatorzy spotkania złożyli podziękowania przedstawicielom samorządu gminnego i powiatowego oraz dyrektorom instytucji kultury Gminy Sępolno Krajeńskie za coroczną od 20 lat pomoc w organizacji wydarzeń kulturalnych promujących wartości chrześcijańskie.  Podziękowania i rzeźby Chrystusa Frasobliwego, autorstwa więcborskiego artysty ludowego pana Józefa Walczaka, które od lat są znakiem rozpoznawczym Powiatowego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, trafiły do rąk:

  • Burmistrza Sępólna Krajeńskiego pana  Waldemara Stupałkowskiego
  • Starosty Sępoleńskiego pana Jarosława Tadycha  i wicestarosty pana Andrzeja Maracha ( które w ich imieniu odebrała sekretarz powiatu pani Anna Deja-Dobrowolska)
  • Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki pani Julity Maciaszek
  • Dyrektor Biblioteki Publicznej im.J.Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim pani Grażyny Kędzierskiej

2019 01 10 podsumowanie projektu 006