LESZEK KĄKOL OTRZYMA NAGRODĘ SPORTOWCA ROKU

Reprezentant Sępólna Krajeńskiego, srebrny medalista Mistrzostw Świata W Tallinie w pływaniu ekstremalnym na dystansie 25 metrów klasykiem, złoty medalista na dystansie 25 metrów oraz zdobywca srebrnego medalu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym na United States Winter National Championship w Nowym Jorku - Leszek Kąkol – Sportowcem Roku 2018.

Rada Miejska w Sępólnie Krajeńskim przyznała 12 nagród najbardziej wyróżniającym się sportowcom w minionym roku. Zawodnik, który zanotował na arenie międzynarodowej największy sukces, otrzyma dodatkowo tytuł Sportowca Roku.

Nagradzanie uzdolnionych sportowców to już tradycja. Co roku samorząd Sępólna Krajeńskiego ogłasza listę osób, które mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia. ”Wszyscy wyróżnieni otrzymują nagrody finansowe i statuetki. Są one przyznawane na mocy odpowiednich uchwał podjętych przez Radę Miejską” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Nagrody są wręczane podczas Balu Sportowca organizowanego przez Gminę Sępólno Krajeńskie oraz Klub Sportowy MLKS Krajna. Tegoroczna gala odbędzie się 16 lutego.

LISTA WYRÓŻNIONYCH SPORTOWCÓW:

 • Leszek Kąkol, srebrny medalista Mistrzostw Świata w pływaniu ekstremalnym oraz złoty i srebrny medalista zawodów United States Winter National Championship w Nowym Jorku.
 • Dariusz Krakowiak, 4 miejsce w skoku w dal w Halowych Mistrzostwach Świata oraz srebrny medal w skoku w dal w Halowych Mistrzostwach Europy.
 • Mikołaj Paterek, złoty medalista Mistrzostw Polski Młodzików w podnoszeniu ciężarów.
 • Danuta Skrzyńska, złoty medal na Mistrzostwach Województwa /warcaby/
 • Stanisław Lemański, złoty medal na Mistrzostwach Województwa /tenis stołowy/
 • Klara Lemańska, złoty medal na Mistrzostwach Województwa /tenis stołowy/
 • Mateusz Jesse, złoty i srebrny medal na Mistrzostwach Województwa /tenis stołowy/
 • Kinga Drobczyńska, srebrny medal na Mistrzostwach Województwa /bieg na 60m/
 • Nikodem Aderjahn, złoty medal na Mistrzostwach Województwa /tenis stołowy/
 • Bogusz Tłok, złoty medal na Mistrzostwach Województwa /żeglarstwo/
 • Wiktoria Szóstak, złoty medal na Mistrzostwach Województwa /warcaby/
 • Marcin Przybylski, brązowy medal na Mistrzostwach Województwa /skok w dal/

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.