Zebranie Wiejskie w Piasecznie

Zebranie Wiejskie w Piasecznie odbyło się 08 lutego 2019 roku w Świetlicy Wiejskiej w Piasecznie pod przewodnictwem Waldemara Stupałkowskiego Burmistrza Sępólna Krajeńskiego.

W zebraniu uczestniczyli mieszkańcy Sołectwa Piaseczno oraz zaproszeni goście to jest:

• Starosta sępoleński - Jarosław Tadych;
  • Przewodniczący Rady Powiatu – Marek Chart;
  • Przewodniczący Rady Miejskiej w Sępólnie Kraj.- Franciszek Lesiński;
  • W-ce Przewodniczący Rady Miejskiej- Anna Miczko;
  • Radny Rady Miejskiej- Zdzisław Szwarc;
  • Radny Rady Miejskiej- Antoni Dolny;
  • Przewodniczący Zarządu Osiedla Nr2 - Stanisław Gustyn;
  • Przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim dzielnicowy Marek Stachowicz;
  • Prezes Zakładu Transportu i Usług-Grzegorz Gliński
  • Sekretarz Gminy Dariusz Wojtania i pracownicy Urzędu Miejskiego w Sępólnie Kraj.

Na zebraniu wiejskim Sołtys wsi przedstawił sprawozdanie ze swojej działalności i działalności Rady Sołeckiej w kadencji 2015-2019 oraz sprawozdanie z wykonania funduszu sołeckiego za 2018 rok, sprawozdania te zostały przyjęte przez mieszkańców Sołectwa większością głosów.

W dalszej części zebrania zostały przeprowadzone tajne wybory Sołtysa i członków Rady Sołeckiej.
Sołtysem Sołectwa Piaseczno na kadencję 2019-2023 został wybrany  Pan Kazimierz Rakowski.

Skład Rady Sołeckiej przedstawia się następująco:

1. Gustyn Piotr
  2. Jasiek Janusz
  3. Kalla Beata
  4. Kitza Kinga
  5. Lipiński Leszek
  6. Rakowski Adrian
  7. Urban Marcin

Główne wnioski przedstawione przez mieszkańców Sołectwa Piaseczno to:

1. Rozbórka budynku w PGR Piaseczno, który grozi zawaleniem i stanowi niebezpieczeństwo dla dzieci.
  2. Prawidłowe wykonywanie usług przez Gminną Spółkę Wodną, czyszczenie rowów i przepustów.
  3. Budowa odcinka drogi w centrum wsi Piaseczno.
  4. Remont drogi do Piaseczno Wybudowanie.
  5. Budowa placu zabaw dla dzieci w Piasecznie Bloki.
  6. Budowa obwodnicy.

Po przedstawieniu wniosków mieszkańców Burmistrz zakończył zebranie wiejskie w Sołectwie Piaseczno.