Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Rozpoczęcie projektu „Bajkowe czwartki” dla dzieci w wieku 7-10 lat

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bydgoszczy zaprasza dzieci w wieku 7 – 10 lat z Gminy Sępólno Krajeńskie do udziału w projekcie pt. „Bajkowe czwartki”.

Codzienne czytanie jest niezwykle ważnym elementem rozwoju dziecka. Ułatwia ono naukę, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę ogólną, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, a także zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów.

W związku z tym 15-osobowa grupa dzieci będzie spotykać się co czwartek w sępoleńskiej bibliotece. Wszystkie działania opierać się będą na powieściach dla dzieci. Mając na uwadze, że sam kontakt z książką może nie do końca wydawać się atrakcyjną formą dla najmłodszych w swoje działania włączyliśmy zajęcia z tabletami, teatr Kamishibai oraz warsztaty plastyczne i teatralne. W ramach projektu odbędzie się 7 spotkań ( czwartki ), w okresie od 9 maja do 20 czerwca 2019 r. Dodatkowo przeprowadzony zostanie konkurs plastyczny, którego wyniki zostaną ogłoszone podczas występu profesjonalnego teatru z okazji Dni Sępólna Krajeńskiego oraz test ze znajomości baśni sępoleńskich.

W projekcie:

 • 09.05.2019 - Bajki regionalne - O tym, jak Misia przeskoczyła czas
 • 16.05.2019 - Moliki książkowe zapraszają
 • 23.05.2019 - Zamek Księżniczek
 • 30.05.2019 - Księżniczka Koronka i Książę Hafcik - warsztaty teatru kamishiabi
 • 06.06.2019 - Bajka o Wiśle - mały teatr ilustracji
 • 13.06.2019 - Tajemnica zatopionego zamku - czyli spotkanie z baśnią sępoleńską
 • 19.06.2019 - Bajkopisarz i wierszowane baśnie - praca z tabletem, nagrywanie scen.
 • 09.05.2019 – 08.08.2019 - O tym, jak wyglądała Misia dawniej i dziś – konkurs plastyczny
 • 01.08.2019 - Baśnie sępoleńskie - test ze znajomości baśni dla dzieci w wieku 7 – 10 lat
 • 08.08.2019 - Występ profesjonalnego teatru dla dzieci

Zapisy przyjmujemy w oddziale dla dzieci sępoleńskiej biblioteki przy ul. Wojska Polskiego 22. Bliższe informacje uzyskać można pod numerem telefonu 52388 0220. Liczba miejsc ograniczona. O udziale w projekcie decyduje wypełnione zgłoszenie, które dostępne jest zarówno w bibliotece jak i na stronie www.biblioteka-sepolno.pl

Projekt finansowany ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie realizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bydgoszczy.

bajkowe czwartki  plakat

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech