Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

BĘDZIE NOWOCZEŚNIE I EKOLOGICZNIE

Do końca czerwca zmodernizowany zostanie obszar przy targowisku miejskim w Sępólnie Krajeńskim.

Chodzi między innym o drogę dojazdową, parkingi i odnawialne źródła energii. Prace już trwają.

Zniszczony obecnie dojazd do targowiska „Mój Rynek” zostanie zbudowany od początku. Jego nawierzchnię stanowić ma kostka polbrukowa. Również miejsca parkingowe zostaną urządzone na nowo. Na dachu targowiska będą zainstalowane systemy wykorzystujące słońce do produkcji energii elektrycznej. „Z tych paneli fotowoltaicznych będziemy mieli darmowy prąd, zasilający cały ten obiekt” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Inwestycja ma kosztować nieco ponad pół miliona złotych. Jest ona dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Tuż obok zakończył się natomiast pierwszy etap modernizacji miasteczka rowerowego. To inwestycja, którą w ramach budżetu obywatelskiego wybrali mieszkańcy. Ścieżki rowerowe zostały na nowo utwardzone. Są tam też znaki drogowe umożliwiające naukę poruszania się po drogach publicznych. W miejscu tym można prowadzić również zajęcia edukacyjne.

Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech